ÇİĞNENEN VAN HALKININ DEĞİL, 85 MİLYONUN İRADESİDİR.

AŞAĞIDAKİ METİN BİREYSEL VE KURUMSAL İMZAYA AÇILMIŞTIR.

ÇİĞNENEN VAN HALKININ DEĞİL, 85 MİLYONUN İRADESİDİR.

31 Mart 2024’de yapılan yerel seçimlerde yurttaşların ezici çoğunluğunun demokrasi konusunda kararlılıklarını ortaya koyması ülkemizde bir umut ortamı yarattı.

Bu koşullarda YSK tarafından adaylığı onaylandığı halde ve kesinleşmiş bir mahkeme kararı yokken, Van halkının açık bir farkla belediye eş başkanı seçtiği Abdullah Zeydan’ın mazbatasının, üçte bir oy alan AKP’li başkan adayına verilmesi, Van halkının iradesinin gasp edilmesidir. Van halkının iradesini hiçe sayan bu girişim hukuk dışıdır.

Çiğnenen sadece Van halkının iradesi değil, bu ülkenin her yurttaşının iradesidir, hak ve özgürlükleridir, barış, huzur, güvenlik içinde adil ve eşit yaşama umududur.

Yargı organlarının görevi, hukuksuzluklara alet olmak değil, yurttaşların anayasa güvencesindeki hak ve özgürlüklerini korumaktır.

Abdullah Zeydan Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanıdır. İktidarı, Van halkının ezici çoğunlukla ortaya koyduğu bu iradeye saygı duymaya, demokrasiden yana herkesi bu açık hukuksuzluğa karşı aktif tutum almaya çağırıyoruz.

İlk İmzalar:

DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK

YURTTAŞ GİRİŞİMİ

Bireysel ve kurumsal imzaların 3 Nisan 2024 Çarşamba akşamı saat 20.00 ‘ye kadar aşağıdaki adreslerden birine iletilmesini rica ediyoruz:

Ayşegül Devecioğlu: aysegul.devecioglu@gmail.com

Ayşe Erdem: aysea99@gmail.com

Gürhan Ertür: gurhaner@gmail.com

Diğer Yazılar

FUTBOLCU MERİH İLE AÇIĞA ÇIKAN GERÇEK: TIRMANAN FAŞİZM

Mustafa Durmuş / 08.07.2024 Hollanda maçı yenilgisiyle Türkiye kupaya veda etti. Futbolcularımız ellerinden geleni yaptılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir