Başlarken..

Yazı, yeni bir hayat kurmak üzere birlikte yola çıkmış, birbiriyle yolda karşılaşmış, birbirini birlikte yürümek için aramış olanların, yeni yol arkadaşları bulmak üzere birlikte yürüdükleri yollardan bir yoldur.

Yolun bittiği yerde, birlikte bir yol açma cüretidir. Cüretlerden bir cürettir.

Birlikte yürümeye, birleşik bir güç inşa etmeye övgüdür.

Birlikte yeni bir hayat inşa etmek, tarihi bir eşiğin geçilmesini beklemeyi gerektirmez. Aksine “yarını bugünden kurarak” kendi tarihimizi yaratırız. Bizim tarihimiz ancak özgürlük, barış, katılım ve dayanışma ile kurulabilir. Bu çabayı, hayatın renklerinden vazgeçmeden ve eğlenmeyi mücadelenin bir unsuru olarak görmekten vazgeçmeden gösteremek isteriz.

Bugüne kadar hep öyle yaptık.

Yazı’ya yeni başlıyoruz. Ama yakın zamanda Kuzgun’da yayınlanmış yazılarımızı meraklısı için yazı’ya yükledik. İhtiyaç olursa başka mecralarda yayınlanmış çalışmaları da yeniden yayınlamayı düşünüyoruz.

Burada yayınlanmış her şey, yazarın adı belirtilerek ve kaynak gösterilerek, paylaşılabilir. Biz de aynı tutumu izleyeceğiz.

Yazı’ya katkı yapmak isteyenler için mail adresimiz var

yaziportal@yandex.com

Diğer Yazılar

BELGESEL: İŞÇİLERİN HAZİRANI 15-16 HAZİRAN 1970

İşçilerin Haziranı: 15-16 Haziran 1970 Belgeseli, Zafer Aydın’ın aynı adlı kitabından ilhamını alıyor. Yönetmenliğini Cihangir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir