İSRAİL DEVLETİ SALDIRILARINA DERHAL SON VERMELİDİR !

Mustafa Durmuş / 31.10.2023

@MDAlterAkademi

ABD Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü J. Kirby dün gazetecilere yaptığı açıklamada, “ABD’nin ateşkesi desteklemediğini” söyledi

İsrail Başbakanı Netanyahu da dün düzenlediği bir basın toplantısında ateşkes çağrılarını reddederek bunların İsrail’den “terörizme teslim olmasını” istemekle eşdeğer” olduğunu söyledi

Netanyahu İsrail devletinin yapmakta olduğu katliamı savunurken, bunu “terörizme karşı ülkesini korumak için” yaptığını söylüyor. Hatta 1941 yılında Pearl Harbour’un bombalanması ve 11 Eylül 2001 terör saldırıları sonrasındaki ABD ile tarihsel paralellikler kuruyor.

Bir diğer emperyalist güç Birleşik Krallık Başbakanı Sunak da ‘İsrail devletinin kendini savunma hakkının olduğunu’ söylüyor.

Tarihsel olarak, bölgeye dönük tüm emperyalist girişimlerin ve işgalci devletlerin ya da güçlerin işgal için ortak gerekçesi ya “bölgeye barışı getirmek ya da kendilerini terörist saldırılara karşı korumak” iddiası olmuştur.

Emperyalist güçlerin ve işgalci İsrail devletinin açıklamaları, “İsrail’in yalnızca kendine yönelik saldırılara savunma amaçlı tepki verdiği” şeklindeki büyük yalanı gizlemek için yapılıyor. Çünkü İsrail devletinin tüm tarihi, 1948’deki ilk Nakba’dan başlayarak, Filistin halkına yönelik saldırılarla dolu.

Diğer yandan Hamas, 7 Ekim’deki İsraillilere yönelik katliama yol açan saldırısıyla İsrail’in bu saldırılarının önünü açtı. Böylece Hamas Filistin halkının büyük kayıplar vermesine, Filistin davasının zarara uğratılmasına ve Filistin ve İsrail halklarının geleceğinin de tehlikeye girmesine neden oldu.

Hamas,, aynı zamanda Siyonist Netenyahu iktidarının sağlamlaştırılmasına katkı sağladı. Böylece Filistin halkıının gerçek temsilcisi olmadığını da ortaya koydu. İsrail’in saldırıları son bulmalı ve derhal ateşkes sağlanmalıdır.

Diğer Yazılar

FUTBOLCU MERİH İLE AÇIĞA ÇIKAN GERÇEK: TIRMANAN FAŞİZM

Mustafa Durmuş / 08.07.2024 Hollanda maçı yenilgisiyle Türkiye kupaya veda etti. Futbolcularımız ellerinden geleni yaptılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir